Oficjalnie: Pogoń Szczecin ściąga reprezentanta Norwegii

Ulvestad

Zdj. Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin ma nowego pomocnika. Został nim Norweg – Fredrik Stensoe Ulvestad.

31-latek to czterokrotny reprezentant Norwegii. Ostatnio grał dla tureckiego Sivassporu, latem stał się wolnym zawodnikiem.

Tym samym “Portowcy” mają wreszcie nową twarz w drugiej linii. Niedawno pożegnali się z dwoma ważnymi ogniwami. Sebastian Kowalczyk przeniósł się do Houston Dynamo, a Mateusz Łęgowski do Salernitany.

– Trafia do nas doświadczony zawodnik, który rozegrał ponad 300 meczów na najwyższych poziomach, m.in. w Norwegii, Szwecji czy Turcji oraz w rozgrywkach europejskich. Przyglądając się jego karierze można zauważyć, że jest kolekcjonerem krajowych pucharów. Nie mam nic przeciwko, by kontynuował tę tradycję także u nas. Wierzę, że Fredrik da nam swoją grą dużo radości, bo niezaprzeczalnie ma ku temu odpowiednią jakość i umiejętności, szczególnie jeśli chodzi o balans pomiędzy ofensywą i defensywą. To ważny dla naszego klubu transfer – powiedział dyrektor pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk.

– Ostatnio trenowałem samodzielnie, ale jestem dobrze przygotowany. Muszę tylko poczuć piłkę i będę gotowy do gry. Pogoń gra szybki i ofensywny futbol. To jest styl gry, który także ja preferuję – stwierdził z kolei nowy zawodnik portowego klubu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.