Oficjalnie: Piotr Urbański w Piaście Gliwice

piast-gliwice.eu

18-letni Piotr Urbański został pozyskany przez Piasta Gliwice z Polonii Warszawa. Pomocnik podpisał kontrakt z Piastunkami do czerwca 2025 roku z możliwością przedłużenia o rok.

Piłkarz pochodzący z Lublina, zaczynał przygodę z piłką w BKS-ie i Motorze Lublin. Potem przeniósł się do FC Wrocław Academy, a w 2021 roku pojawił się w Polonii Warszawa. Sezon 2022/23 zakończył jako król strzleców w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Piasta. Patrząc na to jaki jest tutaj sztab, zawodnicy i ludzie, to jestem naprawdę pod dużym wrażeniem. Z niecierpliwością czekam na kolejne wspólne treningi. Jestem pewien, że mogę się tutaj rozwinąć indywidualnie, ale również klub zrobi kolejny krok do przodu – powiedział Urbański.

– Różnice pomiędzy piłką juniorską i seniorską jest bardzo duża. Szybkość gry, jakość piłkarska i przede wszystkim intensywność treningów. Razem z Piastem trenowałem krótko, ale już zdążyłem to poczuć. W tym momencie skupiam się na ciężkiej pracy, ale na pewno moimi celami są rozwój i debiut w Ekstraklasie. W przyszłości chciałbym być zawodnikiem, który swoją grą jest w stanie pomóc zespołowi w osiąganiu jak najlepszych wyników – dodał.

Piotr Urbański to kolejny młody zawodnik, który trafia do Piasta Gliwice w tym okienku transferowym. To potwierdza, że nasz klub jest dobrym miejscem do rozwoju. Jestem pewien, że pod wodzą Aleksandara Vukovicia Piotrek zrobi kolejny krok do przodu – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

W trakcie obozu przygotowawczego Piotr Urbański pokazał się z dobrej strony, a sztab szkoleniowy był z niego zadowolony. To zawodnik z potencjałem, który pokazał w poprzednim sezonie, zostając najlepszym strzelcem rozgrywek CLJ U-19. Liczymy, że w Piaście jeszcze bardziej się rozwinie i będziemy mieli z niego dużo pożytku w przyszłości – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

źródło: piast-gliwice.eu / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.