Oficjalnie: Péter Gulácsi na dłużej w RB Lipsk

https://x.com/RBLeipzig_EN/status/1578298359307198464/photo/1

Péter Gulácsi i RB Lipsk postanowili przedłużyć wygasającą w czerwcu umowę. Nowy kontrakt ważny jest jeszcze przed dwa lata, do czerwca 2026 roku.

Węgierski bramkarz gra w RB Lipsk już dziewięć lat. Latem 2015 roku przybył za trzy miliony z Red Bull Salzburg i praktycznie z miejsca stał się podstawowym golkiperem. Łącznie dla Byków z Lipska uzbierał 302 spotkania. Niestety, rozwój zawodnika wyhamowało zerwanie więzadła krzyżowego. We wrześniu 2023 powrócił jednak do zdrowia a w lutym wywalczył sobie ponownie miejsce w podstawowej jedenastce kosztem Janisa Blaswicha.

– Przedłużenie kontraktu było moim największym życzeniem. Droga, którą razem z klubem przeszliśmy od 2015 roku, jest wyjątkowa. Z RB Lipsk świętowałem wielkie sukcesy, takie jak zdobycie Pucharu i Superpucharu, ale nawet w trudniejszych czasach zawsze czułem wsparcie klubu i ludzi tutaj. Te chwile były niezwykłe. Moim celem jest kontynuowanie wspólnej historii sukcesów z naszymi wspaniałymi fanami stojącymi za mną – mówił Gulácsi w rozmowie z klubową telewizją.

źródło: RB Lipsk

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.