Oficjalnie: Pellegrino Matarazzo szkoleniowcem TSG Hoffenheim

www.tsg-hoffenheim.de

Pellegrino Matarazzo został nowym trenerem TSG Hoffenheim. Dla 45-letniego Amerykanina włoskiego pochodzenia jest to powrót do dawnego miejsca pracy.

Od lipca 2017 roku do grudnia 2019 roku, Matarazzo pracował najpierw jako opiekun U-17, a następnie był asystentem Juliana Nagelsmanna w pierwszym zespole. Dziś podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

“Rino” zna nie tylko nasz klub, ale także dużą część zespołu z własnego doświadczenia. Z drugiej strony my również go znamy i dlatego jesteśmy przekonani, że jest właściwym człowiekiem na stanowisko trenera – mówi Alexander Rosen, dyrektor ds. piłkarskich.

– Nie tylko poprowadził VfB Stuttgart do awansu, ale także udowodnił swoje umiejętności w walce o utrzymanie w Bundeslidze. Potrafi wytrzymać presję i wie, czego wymaga się na tym stanowisku. Ze swoją filozofią gry, swoim spojrzeniem na piłkę nożną i kontaktami z ludźmi w 100 procentach pasuje do TSG – dodał.

– Jestem przekonany o jakości zespołu i podchodzę do zadania z entuzjazmem i dużą pewnością siebie. TSG oznacza ofensywny, odważny i świeży futbol – wyjaśnia Matarazzo. Hoffenheim po wysokiej porażce z Vfl Bochum (2:5) pożegnało Andre Breitenreitera. Po 19. kolejce zajmują odległą 14. lokatę i walczą o zachowanie ligowego bytu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.