Oficjalnie: Paweł Gierach zawodnikiem GKS-u Katowice

gkskatowice.eu

20-letni Paweł Gierach trafił do Katowice na zasadzie transferu definitywnego z Jagiellonii Białystok i związał się z GieKSą umową, która będzie obowiązywać przez dwa lata z opcją przedłużenia o rok.

Gierach zaczynał przygodę z piłką w Widoku Skierniewice, a znaczą część czasów juniorskich spędził w Legii Warszawa. Następnie trafił do Jagiellonii Białystok, z którą w 2018 r. wywalczył Mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów. Ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu do Wigier Suwałki. W poprzednich rozgrywkach zaliczył 32 ligowe występy, w których zdobył 3 bramki. Gierach ma także na koncie występy w reprezentacji Polski do lat 19.

– Paweł to zawodnik występujący na pozycji bocznego obrońcy, ale mogący grać również jako skrzydłowy. Jest młodym, perspektywicznym piłkarzem, posiadającym status młodzieżowca, co stanowi jeszcze dodatkowy atut. Znaleźliśmy porozumienie z Jagiellonią Białystok, przez co pozyskaliśmy Pawła definitywnie do naszego Klubu, na czym nam zależało – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u.

– Do przeprowadzki skłoniła mnie dobra drużyna w Katowicach i nakreślona wizja rozwoju. W nachodzącym sezonie chciałbym pomóc GKS-owi w zajęciu jak najwyższego miejsca w lidze. Jestem uniwersalnym zawodnikiem i choć najlepiej czuję się na prawej obronie, to nie mam problemu z grą na innych pozycjach – podkreśla nowy zawodnik GKS-u.

źródło: Informacja Prasowa, gkskatowice.eu /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.