Oficjalnie: Patryk Kun zdyskwalifikowany. Problemy lidera PKO Ekstraklasy

Kun

@_Ekstraklasa_

Komisja Ligi nałożyła karę dyskwalifikacji na Patryka Kuna. Zawodnik Rakowa Częstochowy został zawieszony na trzy mecze.

Lewy wahadłowy zaliczył koszmarny występ przeciwko Legii Warszawa (1:3) w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy. W konsekwencji, wypadł z łask Marka Papszuna. W poprzednich dwóch spotkaniach uzbierał zaledwie minutę.  Mecz Radom Radomiak – Raków Częstochowa rozpocząć na ławce, ale w 78. minucie sędzia Jarosław Przybył pokazał mu czerwoną kartkę….

W 76. minucie sędzia Przybył niesłusznie uznał bramkę zdobytą przez Daniela Pika. Jego decyzja podgrzała atmosferę. Wcześniej był faul na Stratosie Svarnasie i gol od razu powinien zostać anulowanu. Następnie przy lini bocznej doszło do przepychanek, do których włączył się Patryk Kun. Za swoje zachowanie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Komisja Ligi przeanalizowała sytuację z Patrykiem Kunem i zdyskwalifikowała zawodnika na trzy mecze. Lewy wahadłowy nie zagra z Widzewem Łódź, Miedź Legnicą oraz Lechią Gdańsk. Raków Częstochowa jest liderem tabeli, utrzymuje sześciopunktową przewagę nad Legią Warszawa.