
Oficjalnie: Nowy napastnik trafił do Korony Kielce. „Na pewno będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony”
Korona Kielce sfinalizowała piąty transfer w ramach zimowego okienka transferowego. Do drużyny prowadzonej przez Kamila Kuzerę dołączył 23-letni napastnik Kacper Kostorz.
Kacper Kostorz zasilił szeregi zespołu beniaminka PKO BP Ekstraklasy na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Pogoni Szczecin. Umowa zawiera również opcję transferu definitywnego po zakończeniu sezonu 2022/2023.
- Na pewno będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Będę starał się strzelić jak najwięcej bramek, to do napastnika należy - przyznał piłkarz w rozmowie z klubowymi mediami Korony Kielce.
I dodał:
Najlepiej czuje się na pozycji numer "9", ale mogę grać również na innych pozycjach i na nich również czuję się dobrze. Jeżeli trener będzie próbował innych pozycji dla mnie, to myślę, że nie będzie stanowiło to problemu.
Kostorz w nowym zespole będzie występował z numerem 9 na koszulce.
23-letni napastnik swojego pobytu w Szczecinie nie może zaliczyć do udanych. Wszystko przez kontuzje, które trapiły go przez ostatnie miesiące. Najpoważniejszej doznał jednak we wrześniu ubiegłego roku w meczu z Koroną Kielce. Pochodzący z Cieszyna zawodnik naderwał wówczas więzadła poboczne w kolanie.
Z tego powodu w rundzie jesiennej trwającego sezonu wystąpił zaledwie w dwóch spotkaniach pierwszej drużyny "Portowców". Rozegrał 16. minut w wygranym 1:2 meczu z Koroną Kielce w ramach 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dołożył do tego 5. minut w meczu Ligi Konferencji Europy z islandzkim KR Reykjavík (4:1).
Wcześniej natomiast reprezentował barwy Legii Warszawa, Miedzi Legnica i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Z kolei pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie Mieszko Piaście.
Nowy zespół Kostorza to aktualnie 17. drużyna PKO BP Ekstraklasy. Korona do bezpiecznej strefy traci trzy punkty.
W najbliższej serii gier kielczanie zagrają na własnym terenie z Lechią Gdańsk. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 18 lutego. Początek o godzinie 15:00.
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
EkstraklasaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem
Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-
EkstraklasaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem
Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-
EkstraklasaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy
Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-
EkstraklasaTo już jakieś fatum! Piłkarz Rakowa zerwał więzadła
Kamil Gieroba / 23 czerwca 2025, 9:55