Oficjalnie: Nie będzie powrotu Prijovićia do Polski. Serb znalazł nowy klub

Aleksandar Prijović (Serbia) / fot, Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Aleksandar Prijović znalazł nowy klub. Będzie reprezentował barwy australijskiego Western United FC.

Były zawodnik Legii Warszawa rozstał się niedawno przedwcześnie z saudyjskim Al-Ittihad. Od tego czasu Serb był łączony z kilkoma ciekawymi zespołami, między innymi z powrotem do Polski. Zainteresowanie zawodnikiem wykazywał wtedy Raków Częstochowa. Ostatecznie napastnik zdecydował jednak się na wyjazd do Australii.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że przyjeżdżam do Australii i nie mogę się już doczekać podjęcia nowego wyzwania poprzez grę w piłkę nożną w nowym kraju i konkurencyjnych rozgrywkach. Wiem, że w A-League jest dużo jakości, wielu dobrych graczy i drużyn. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia rywalizacji z nimi. Jestem przekonany, że mogę pomóc zespołowi strzelać gole i wygrywać mecze. Mam nadzieję, że będziemy mogli razem walczyć o tytuły w przyszłości. Przychodzę do ambitnego klubu z dużymi planami i jestem zmotywowany do współpracy ze wszystkimi zawodnikami i trenerami – wypowiedział się Prijović.

Wester United FC w ubiegłym sezonie zajęli dalekie dziesiąte miejsce w tabeli. Australijska A-League liczy 12 zespołów. Tegoroczne rozgrywki wystartują z końcem listopada.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.