Oficjalnie: Nico Elvedi na dłużej w Gladbach

Elvedi

Zdjęcie: twitter.com/borussia

Występująca w Bundeslidze Borussia Mönchengladbach ogłosiła dziś przedłużenie kontraktu 24-letniego obrońcy Nico Elvediego do 2024 roku.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu przedłużenia kontraktu Nico – powiedział dyrektor sportowy Max Eberl – Od lat jest ważną częścią i podstawowym elementem zespołu, a moim zdaniem jest jednym z najlepszych środkowych obrońców w Bundeslidze.

Elvedi ugruntował swoją pozycję ważnego gracza w środku obrony Die Fohlen, grając w 196 meczach we wszystkich rozgrywkach, a także dorzucając dziesięć bramek. Podczas pobytu w Borussii Mönchengladbach, Elvedi został także reprezentantem Szwajcarii, grając 18 razy w drużynie narodowej.

W lipcu Eberl zapowiedział, że zamierza zatrzymać swoich najlepszych zawodników w klubie, mimo zainteresowania Denisem Zakarią i Marcusem Thuramem ze strony elitarnych, europejskich klubów. Przedłużenie umowy z Elvedim potwierdza politykę Borussii.

Zajmująca obecnie dziesiąte miejsce Borussia Mönchengladbach traci sześć punktów do miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *