Oficjalnie: Napoli wygrało sądową batalię ws. meczu z Juventusem

źródło: sport.sky.it

We wtorek, 22 grudnia Włoski Narodowy Komitet Olimpijski podjął niespodziewaną decyzję w sprawie meczu Juventusu Turyn z SSC Napoli. Kara nałożona przez władzę ligi została cofnięta. Mecz zostanie rozegrany w przyszłości. 

Spotkanie Juventusu Turyn z SSC Napoli miało zostać rozegrane w niedzielę, 4 października o godzinie 20:45. Na Allianz Stadium ekipa spod Wezuwiusza jednak nie dotarła. Władze klubu z Neapolu argumentowały swoją decyzję, że lokalne władz zdrowotne zakazały im podróżowania w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w zespole. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa Sars-CoV-2 w organizmie otrzymali Piotr Zieliński i Eljifa Elmasa.

Argumentacji SSC Napoli nie uznała jednak Komisja Dyscyplinarna Serie A, która rozstrzygnęła wynik meczu 3:0 na korzyść Juventusu oraz nałożyła na gości ujemny punkt. Decyzję władz ligi podtrzymał Sportowy Sąd Apelacyjny, do którego odwołał się klub.

Patrenopei skierowali sprawę do Włoskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego. We wtorek, 22 grudnia podjął on decyzję o cofnięciu walkowera oraz karnego punktu. Nakazał także rozegranie prestiżowego meczu w przyszłości. Nowy termin spotkania nie jest jeszcze znany.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *