Oficjalnie: Młodzi zawodnicy Lecha Poznań zostali wypożyczeni

19-letni Bartosz Mrozek oraz 20-letni Hubert Sobol zostali wypożyczeni kolejno do GKS-u Katowice oraz Odry Opole.

– Zależy nam na regularnych występach tej dwójki zawodników na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym. W obu przypadkach zdecydowaliśmy się na wypożyczenia do klubów, z którymi współpraca układała nam się w minionych sezonach bardzo dobrze i liczymy, że tak też będzie tym razem – mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Obaj zawodnicy wychowali się w Akademii “Kolejorza”. W sezonie 2018/2019 bramkarz Bartosz Mrozek został wypożyczony do drugoligowej Elany Toruń, z którą awansował na zaplecze Lotto Ekstraklasy, zaś napastnik Hubert Sobol spędził rundę wiosenną w pierwszoligowej Warcie Poznań, w której zaliczył niewiele minut.

 – Bartek wrócił do nas z wypożyczenia do Elany Toruń jako dojrzały bramkarz, ale uznaliśmy, że musi w dalszym ciągu zbierać jak najwięcej doświadczenia na szczeblu centralnym. Z racji na to, że w kadrze pierwszego zespołu znajduje się obecnie trzech innych golkiperów, szukaliśmy dla niego możliwości regularnych występów na poziomie krajowym. Liczymy, że dzięki swojej dobrej postawie w przyszłych miesiącach nasz wychowanek postawi kolejny krok w swojej bramkarskiej karierze, a także pomoże swojemu klubowi w powrocie do pierwszej ligi – podkreśla Rząsa.

źródło: lechpoznan.pl / własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *