Oficjalnie: Mikołaj Tudruj z profesjonalnym kontraktem w Lechu Poznań

lechpoznan.pl / fot. Maciej Springer

Mikołaj Tudruj, który występuje w juniorach młodszych Lecha Poznań podpisał z klubem trzyletnią umowę. pierwszy z zawodników urodzonych w roku 2006, który związał się z Kolejorzem profesjonalnym kontraktem.

– Kiedy zostałem zauważony na turnieju mając sześć lat, trener Mirosław Wiśniewski przyszedł do taty z zapytaniem, czy nie chciałbym przyjść do Bałtyku. Twierdził, że widać było u mnie duże zaangażowanie, a że tata nie widział przeszkód, tak zaczęła się przygoda, która trwa do dziś – opowiada zawodnik na stronie “lechpoznan.pl”.

– Rozmawiałem długo z rodzicami o tej decyzji i zdecydowało o niej wiele czynników. W akademii zostałem dobrze przyjęty przez kolegów, otrzymałem też sporo wsparcia od trenerów, którzy udzielali mi sporo cennych informacji. To też dla mnie nie był jakiś daleki wyjazd, w dodatku mam blisko szkołę, to były ważne argumenty dla rodziców – dodał. –

– Lewa noga jest moim atutem, mam ją dobrze opanowaną, ale cały czas pamiętam, że mogę być w tym aspekcie lepszy, poza tym muszę pracować nad grą prawą stopą, ona też mi będzie potrzebna do funkcjonowania na wysokim poziomie. – Może na początku się stresowałem, jak zostanę odebrany przez trenerów Bartosza Bochińskiego i Sebastiana Maderę, ale zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie i to uczucie szybko minęło – przyznał.

– Moim celem jest piąć się jak najwyżej, trzeba dawać jak najwięcej w pierwszej kolejności od siebie. Mierzę wysoko, oby docelowo na Bułgarską, ale na ten moment koncentruję się na każdym kolejnym treningu oraz meczu -kończy Tudruj.

źródło: lechpoznan.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *