Oficjalnie: Michał Żuk odszedł z Barcelony, wraca z rodziną do Polski


Ogromny talent z Polski, Michał Żuk po sześciu latach opuszcza barcelońską szkółkę La Masię. Powodem jest sytuacja rodzinna i wraca do Polski.

Po cichu kibice liczyli, że 13-letni Michał Żuk zrobi wielką karierę na Camp Nou. Urodził się w 2009 roku w Katalonii i szybko został zauważony przez skautów. Nie brakowało porównań do Andresa Iniesty i Xaviego. Teraz będzie kontynuować grę w Polsce, ze względów rodzinnych.

“Moja rodzina postanowiła, że z powodów osobistych i rodzinnych opuszczamy Katalonię, aby mieszkać w Polsce. Z tego powodu postanowiłem odejść z Barcelony, aby mieszkać z moją rodziną. Klub chciał, żebym został tu na dłużej, ale na dziś bardzo trudno jest mieszkać samemu bez rodziny. Obecnie nie jest to możliwe, być może później, kiedy będę starszy, będzie można ocenić, czy jest taka opcja.

Mam teraz 13 lat i chcę być blisko rodziny, jest jeszcze czas na życie samemu. Nigdy nie myślałem, że nadejdzie ten moment, ale takie jest życie i czasem trzeba zaakceptować i uszanować to, co trzeba zrobić. Szkoda, że moja rodzina, mój brat i ja musimy to przeżyć, ale trzeba to uszanować.

Proszę, żeby nie krytykować za tę decyzję mojej rodziny, klubu ani nikogo, żeby została zaakceptowana, aby patrzeć w przyszłość. To nie jest pożegnanie, ponieważ dalej myślę o grze w piłkę, mam nadzieję, że z pomocą Boga pewnego dnia będę miał szansę spełnić swoje marzenia o grze w piłkę, a także znów grać i mieszkać w Hiszpanii, kraju, który dał mi pasję, ukształtował mnie i nauczył futbolu. Dziękuję wszystkim i do zobaczenia. Mam nadzieję, że moi przyjaciele, rywale, trenerzy i wszyscy ludzie o mnie nie zapomną.

Dziękuję”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.