Oficjalnie: Mason Greenwood na dłużej w Manchesterze United

Greenwood

fot. goal.com

Mason Greenwood parafował nowy kontrakt z Manchesterem United. Umowa 19-latka ma obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

Mason Greenwood trafił do akademii Manchesteru United w 2008 roku, mając zaledwie 7. lat. Anglik wrodzony talent poparł ciężką pracą na treningach, co zaowocowało dalszym rozwojem. W trakcie sezonu 2018/2019 został włączony do kadry pierwszego zespołu. Zadebiutował 6 marca 2019 roku w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z PSG. Anglik rozegrał trzy minuty.

W kolejnym sezonie Greenwood stał się ważnym elementem w układance Ole Gunnara Solskjaera. Od początku sezonu 2019/2020 w zespole “Czerwonych Diabłów” rozegrał 82 spotkania. Strzelił 21 bramek i dołożył do tego 10 asyst. Dobrą, boiskową postawą zapracował na powołanie do seniorskiej reprezentacji Anglii, w której zadebiutował 5 września 2020 roku.

We wtorek, 16 lutego, Greenwood podpisał nowy kontrakt z klubem. Umowa Anglika ma obowiązywać do końca czerwca 2025 roku. – Kiedy dołączasz do klubu w wieku siedmiu lat, po prostu marzysz o tym, by pewnego dnia zagrać w pierwszej drużynie. Tak ciężko pracowałem, aby osiągnąć ten poziom, a ostatnie dwa lata były niesamowite. Jest tak wiele, co chcę osiągnąć w tej grze i wiem, że to idealne środowisko do gry w piłkę nożną – powiedział Anglik.

Dzięki wsparciu menedżera, jego sztabu trenerskiego i wielu wspaniałych graczy, od których można się uczyć; Wiem, że rozwijam się każdego dnia. Jest dużo więcej do zrobienia od siebie i od tego zespołu i jestem tak oddany ciężkiej pracy tydzień w tydzień, aby pomóc grupie osiągnąć sukces – dodał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.