Oficjalnie: Marek Saganowski opuścił Legię Warszawa

Marek Saganowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Legia Warszawa rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z Markiem Saganowskim. Do niedawna był asystentem Aleksandara Vukovicia.

Od kilku tygodni były znakomity napastnik “Wojskowych” nie pojawiał się na treningach i tylko kwestią czasu pozostawało rozstanie. – Dziękujemy za lata spędzone przy Łazienkowskiej i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – napisano w oficjalnym komunikacie. Dodano również, iż Marek Saganowski zaproponował szkoleniowcowi możliwość dalszego zatrudnienia i rozwoju w jego strukturach.

“Marek Saganowski rozpoczął pracę w charakterze trenera w 2016 roku, tuż po zakończeniu kariery piłkarskiej. Pierwsze dwa lata spędził w roli asystenta szkoleniowca drugiego zespołu, a w sezonie 2018/2019 samodzielnie objął drużynę Legii występującą w Centralnej Lidze Juniorów U19. W kwietniu 2019 roku został dołączony do sztabu pierwszego zespołu, z którym w sezonie 2019/2020 wywalczył tytuł Mistrza Polski. Szkoleniowiec dwukrotnie samemu poprowadził pierwszy zespół”.

W zeszłym tygodniu, Piotr Kamieniecki z “TVP Sport” zdradził, iż Marek Saganowski otrzyma wkrótce misję rozwoju drugoligowego Motoru Lubin. Do rady nadzorczej lubelskiego zespołu niedawno trafił Bogusław Leśnodorski, natomiast funkcję dyrektora sportowego objął Michał Żewłakow.

źródło: legia.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.