Oficjalnie: Marcel Gąsior na dłużej w Koronie Kielce

korona-kielce.pl / fot. Daniel Mazur

Marcel Gąsior parafował nowy kontrakt z Koroną Kielce, który będzie obowiązywał do końca następnego sezonu. W umowie znalazł się również specjalny zapis, umożliwiający przedłużenie współpracy o kolejne 12 miesięcy. 

Marcel Gąsior trafił do Korony Kielce na początku sezonu 2020/2021. Wcześniej przez rok występował w Widzewie Łódź, z którym wywalczył awans do pierwszej ligi. Przygoda pomocnika z 4-krotnym mistrzem Polski zakończyła się poważnym zgrzytem i karną degradacją do zespołu rezerw.

W Kielcach Marcel Gąsior może liczyć na pewną grę w wyjściowej jedenastce. 27-latek rozegrał 22 spotkania w Fortuna 1.lidze, w których zdobył jedną bramkę i zanotował tyle samo asyst. Dołożył do tego również dwa występy w Fortuna Pucharze Polski.

Umowa Gąsiora z Koroną obowiązywała do końca trwającego sezonu. W piątkowy wieczór władze pierwszoligowca poinformowały o przedłużeniu kontraktu z wychowankiem Legii Warszawa. 27-latek podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że klub obdarzył mnie zaufaniem na kolejny rok. Ze swojej strony mogę obiecać, że dam z siebie wszystko i dołożę wszelkich starań, by udało się nam zrealizować cele wyznaczone na następny sezon – powiedział Marcel Gąsior.

– Cieszymy się, że Marcel zostaje z nami na dłużej. To bardzo solidny punkt w środku pola, który bez wątpienia stanowi wartość dodaną. Liczymy, że dzięki dobrej grze przyczyni się do zrealizowania celu na przyszły sezon, jakim jest awans do Ekstraklasy – tak o przedłużeniu kontraktu wypowiedział się dyrektor sportowy, Paweł Golański.

Marcel Gąsior w piłce seniorskiej przywdziewał również koszulki Legii Warszawa, GKS-u Tychy, Pogoni Siedlce, Chrobrego Głogów i Stali Mielec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x