Oficjalnie: Maciej Sadlok pozostanie na dłużej w Wiśle Kraków

wisla.krakow.pl

31-letni Maciej Sadlok przedłużył umowę z “Białą Gwiazdą” do końca kampanii ligowej 2021/2022. Obrońca w krakowskim klubie pozostaje od 2014 roku, kiedy przeszedł z Ruchu Chorzów.

“Maciej Sadlok trafił pod Wawel w czerwcu 2014 roku, a niedługo później, bo 18 lipca, zanotował swój debiut w koszulce z białą gwiazdą na piersi w meczu inaugurującym ligowe rozgrywki w sezonie 2014/2015 przeciwko Górnikowi Łęczna. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a zdobywcą jedynej bramki dla krakowian był właśnie „Sado”, który wpisał się na listę strzelców w 41. minucie rywalizacji.

Zawodnik szybko wkomponował się w wiślackie otoczenie, stając się ważnym ogniwem linii obronnej Białej Gwiazdy, co na przestrzeni lat udowadniał postawą na boisku, gdzie ambitnie walczył od pierwszej do ostatniej minuty. Swoje zaangażowanie i oddanie klubowym barwom Sadlok przenosił także do szatni i będąc jednym z liderów zespołu zdobył uznanie trenerów oraz kolegów z drużyny, dzięki czemu coraz częściej może przywdziewać kapitańską opaskę.

Łącznie w wiślackich barwach Maciej Sadlok rozegrał dotychczas 207 meczów, zdobył 6 bramek i zanotował 22 asyst”.

źródło: Informacja prasowa, wisla.krakow.pl /