Oficjalnie: Łukasz Wolsztyński odchodzi z Górnika Zabrze

łukasz wolsztyński

Łukasz Wolsztyński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jeszcze zimowe okienko transferowe się nie rozpoczęło, a kadra Górnika Zabrze uszczupliła się o jednego zawodnika. W piątek, 18 grudnia klub z Roosevelta zakończył 6-letnią współpracę z Łukaszem Wolsztyńskim. 

Łukasz Wolsztyński na Roosevelta trafił, mając zaledwie 14 lat z rodzinnego Knurowa. Ciężką pracą na treningach zwrócił na siebie uwagę trenera Marcina Brosza, który na początku sezonu 2016/2017 włączył go do kadry pierwszego zespołu. Wolsztyński odpłacił się trenerowi dobrą postawą na pierwszoligowych boiskach. Swoimi golami walnie przyczynił się do powrotu Górnika do ekstraklasy.

Rozwój Wolsztyńskiego zahamowały dwie poważne kontuzje. 26-latek dwukrotnie zerwał więzadło krzyżowe – w kwietniu 2018 roku i w marcu 2020 roku. Środkowy napastnik kilkanaście dni temu wrócił do pełnej dyspozycji, występując w ostatnich fragmentach meczów z Cracovią i  Wisłą Płock.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Władze zabrzańskiego klubu podjęły decyzję o nieprzedłużeniu z nim wygasającego z końcem grudnia kontraktu. – Łukasz! Dzisiaj przyszedł czas na pożegnanie. My mówimy jednak do zobaczenia. Pamiętaj o tym, że Zabrze to Twój dom. Jesteś tu zawsze bardzo mile widziany. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego w dalszej karierze i wierzymy, że Nasze drogi jeszcze wielokrotnie się skrzyżują – poinformował klub.

Łukasz Wolsztyński w barwach Górnika Zabrze wystąpił łącznie w 110 spotkaniach. Strzelił 17 bramek i dołożył do tego 18 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.