Oficjalnie: Lukas Haraslin wykupiony z Lechii Gdańsk

Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lechia Gdańsk poinformowała, że Lukas Haraslin został wykupiony przez Sassuolo Calcio.

Lukas Haraslin od stycznia 2020 r. przebywał na wypożyczeniu w Sassuolo Calcio. W rozgrywkach Serie A wystąpił łącznie 7 spotkaniach. Strzelił 1 bramkę. Na boisku spędził 268 minut. W klauzuli wypożyczenia zawarto przepis, obligujący właścicieli włoskiego klubu do definitywnego wykupienia Słowaka w przypadku utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kwota transferu nie została ujawniona. Włoscy dziennikarze spekulują, iż transakcja oscyluje w granicach 2 milionów euro.

Zgodnie z zapisami umowy pomiędzy Lechią Gdańsk i Sassuolo Calcio włoski klub musiał wykupić gracza, jeżeli zapewni sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sassuolo zagwarantowało sobie występy w Serie A w sezonie 2020/2021, w związku z czym zapis wszedł w życie, a Haraslin został pełnoprawnym zawodnikiem włoskiego klubu. – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Lukas Haraslin barwy Lechii Gdańsk reprezentował od 2015 roku. Do Trójmiasta trafił z zespołu Parmy do lat 19. W tym czasie zanotował 121 występów, w których strzelił 16 bramek i zaliczył 22 asysty. Poza tym jest 8-krotnym reprezentantem swojego kraju. W drużynie narodowej strzelił jednego gola. Sztuki tej dokonał w meczu towarzyskim z Jordanią (5:1).

Sassuolo po 34. kolejkach Serie A zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 48. punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x