Oficjalnie: Luis Suarez w Atletico Madryt
Klub oficjalnie poinformował o pozyskaniu Urugwajczyka. Jest to zatem kolejny piłkarz Barcelony, który odchodzi za znikome pieniądze.
Co nie udało się z Juve, udało się z Atletico Madryt. Suarez po sześciu latach spędzonych w Barcelonie zmienia klub na ekipę Rojiblancos. Transfer kosztował Madrytczyków zawrotną sumę 6 milionów euro, a sam napastnik podpisał zaś dwuletni kontrakt.
✍ @LuisSuarez9 ya firmó su contrato como rojiblanco 👊
🙌 𝐁𝐢𝐞𝐧𝐯𝐞𝐧𝐢𝐝𝐨😊
🏧 #AúpaAtleti pic.twitter.com/PhADvduHLG
— Atlético de Madrid (@Atleti) September 25, 2020
Suarez był drugim najlepszym strzelcem Blaugrany w poprzednim sezonie. Nie przekonało to jednak Ronalda Koemana do pozostawienia Urugwajczyka w klubie i zważywszy na niezwykle emocjonalne pożegnanie z Barceloną, można stwierdzić, że zmuszono go do odejścia.
Napastnik był wcześniej blisko transferu do Juventusu. Nie udało mu się jednakowoż uzyskać włoskiego paszportu. Suarez próbował ponoć zdać test językowy znając zawczasu wszystkie odpowiedzi, na czym został przyłapany i transfer nie doszedł do skutku.
Urugwajczyk rozegrał dla Blaugrany 283 mecze zdobywając w tym czasie 195 bramek i 113 asyst.
-

AktualnościRobert Lewandowski ma pięć ofert. Czeka na wybory w Barcelonie przed ostateczną decyzjąDamian Nowacki / 12 lutego 2026, 20:34
-

AktualnościRobert Lewandowski blisko MLS? Chicago Fire proponuje dwuletni kontraktDamian Nowacki / 10 lutego 2026, 15:43
-

AktualnościYorel Hato w Chelsea: Młody obrońca podpisuje długoterminowy kontraktDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 16:00
-

AktualnościDouglas Luiz bliski powrotu do Premier League - Nottingham Forest zainteresowaneDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 14:23
-

AktualnościBryan Zaragoza na wypożyczeniu w Celta VigoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 13:36
-

AktualnościLuka Jović blisko powrotu do La Ligi z OviedoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 12:32




































