Oficjalnie: ŁKS Łódź pozyskał Adama Marciniaka

lkslodz.pl

32-letni Adam Marciniak związał się z ŁKS-em Łódź do końca sezonu 2022/23. Od 2016 roku reprezentował barwy Arki Gdynia.

Urodzony w Łodzi piłkarz przygodę z futbolem rozpoczął w ŁKS-ie, w barwach którego wiosną 2007 roku zadebiutował w ekstraklasie, a wcześniej zaliczył jeden występ na jej zapleczu. W sumie w trakcie dwóch pobytów w pierwszej drużynie „Rycerzy Wiosny” (Adam został tu wypożyczony także jesienią 2008 roku) rozegrał 40 meczów i zdobył jedną bramkę.

Przez lata defensor występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, a kojarzony jest przede wszystkim z gry w Górniku Zabrze, Cracovii i Arce Gdynia, której ostatnio był kapitanem. Wraz z zespołem z Trójmiasta zdobył krajowy puchar i dwukrotnie Superpuchar Polski. Adam Marciniak w samej tylko ekstraklasie rozegrał 279 meczów i zdobył 10 goli, do tego spędził jeden sezon w cypryjskim AEK Larnaka. 32-letni zawodnik w swoim piłkarskim CV ma występy w europejskich pucharach oraz dwa mecze w reprezentacji Polski.

Teraz wychowanek ŁKS-u postanowił dołączyć do swojego macierzystego klubu. Podpisana przez zawodnika umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku, więc Adam Marciniak już wiosną zagra w barwach „Rycerzy Wiosny”.

źródło: lkslodz.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *