Oficjalnie: Lewis Bate piłkarzem Leeds United

źródło: leedsunited.com

Władze Leeds United sfinalizowały kolejny letni transfer. Nowym zawodnikiem drużyny z Elland Road został Lewis Bate, który uznawany jest za wielki talent angielskiej piłki. 

Lewis Bate jest nominalnym środkowym pomocnikiem, który pierwsze kroki w młodzieżowym futbolu stawiał przy Stamford Bridge. Anglik uznawany jest za wielki talent. 18-latek w minionym sezonie występował w zespole Chelsea U23. W Premier League 2 rozegrał łącznie 20 meczów, spędzając na boisku 1 578 minut.  W pierwszej drużynie Chelsea jeszcze nie zadebiutował.

Bate, który od kilku tygodni wzbudzał zainteresowanie wielu klubów, postanowił odejść z Chelsea. Anglik będzie kontynuował karierę w Leeds United. Z drużyną Marcelo Bielsy związał się trzyletnim kontraktem. Bate trafił na Elland Road na zasadzie transferu gotówkowego.

Umowa Anglika z Chelsea obowiązywała do czerwca 2022 roku. Trwające okienko transferowe było ostatnią okazją, by zarobić na nim spore pieniądze.

Bate jest już piątym letnim wzmocnieniem Leeds United. Wcześniej do 9 zespołu Premier League dołączyli Junior Firpo, Jack Harrison, Shaun McGurka i Amari Miller.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *