Oficjalnie: Krzysztof Mączyński przesunięty do rezerw Śląska Wrocław

Krzysztof Mączyński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Decyzją pionu sportowego Krzysztof Mączyński przygotowania do sezonu 2022/23 rozpocznie z drugą drużyną Śląska Wrocław – poinformowano w komunikacie.

Pomocnik Wojskowych nie przystał na warunki rozwiązania kontraktu zaproponowane przez wrocławskich włodarzy. Kapitan był skłonny odejść, ale postanowił nie dawać satysfakcji osobom, które decydują o jego przyszłości. Ivan Djurdjević nie skorzysta z usług Krzysztofa Mączyńskiego, gdyż przesunięto go do drugiego zespołu.

– Kontynuujemy nasze działania, które na dobrą sprawę rozpoczęliśmy w marcu. Nasza drużyna potrzebuje nowego otwarcia, dlatego wraz z zakończeniem rozgrywek zdecydowaliśmy się na daleko idące zmiany. Nie koncentrują się one tylko na jednej czy dwóch postaciach, podejmujemy szersze działania, które mają pomóc drużynie wrócić na poziom, jaki prezentowaliśmy w dwóch poprzednich sezonach – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Krzysztofowi za 3,5 roku gry w pierwszym zespole, za jego zaangażowanie i walkę dla Śląska, uznaliśmy jednak, że dla dobra obydwu stron nadszedł czas na zakończenie współpracy. Podjęliśmy rozmowy o polubownym rozwiązaniu obowiązującego kontraktu, jednak Krzysztof nie zdecydował się na ten wariant i dlatego rozpocznie przygotowania z drugim zespołem – dodał.

W mediach pojawiła się sugestia jakoby Mączyński miał trafić do Wisły Kraków, która chce się odbudować i szybko powrócić do ekstraklasy.

źródło: slaskwroclaw.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.