Oficjalnie: Krzysztof Mączyński na dłużej w Śląsku Wrocław

Krzysztof Mączyński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Krzysztof Mączyński parafował nowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Kapitan Wojskowych związał się z klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2023 roku. 

Krzysztof Mączyński dołączył do Śląska Wrocław zimą 2019 roku z Legii Warszawa. 33-letni pomocnik w zespole Wojskowych wystąpił w 54 spotkaniach. Strzelił cztery bramki i dołożył do tego sześć asyst. 31-krotny reprezentant Polski poczętego tego sezonu opuścił z powodu kontuzji łękotki. Od kiedy wrócił do pełni zdrowia, odgrywa ważną rolę w zespole prowadzonym przez Vitezslava Laviczkę.

Mączyński ciężką pracą na treningach i dobrą postawą na ligowych boiskach zapracował na nowy kontrakt. W środę, 23 grudnia kapitan Wojskowych związał się z klubem umową obowiązującą do końca sezonu 2022/2023. – Bardzo dobrze czuję się we Wrocławiu i cieszę się, że nadal będę częścią tego klubu. Głęboko wierzę, że tę drużynę stać na sukces, a kluczem do tego niezmiennie jest maksymalne zaangażowanie i koncentracja na najbliższym spotkaniu. Pragnę podziękować kibicom za siłę i wsparcie, które od nich otrzymujemy – w tych dobrych i złych chwilach – oraz zapewnić, że reprezentując Śląsk Wrocław, ambicji i woli walki nigdy nam nie zabraknie – przyznał Krzysztof Mączyński w rozmowie z mediami klubowymi.

Dotychczasowy kontrakt Krzysztofa Mączyńskiego obowiązywał do końca obecnego sezonu. Gdy zawieraliśmy go niemal dwa lata temu, byliśmy w trudnej sytuacji, mając w perspektywie walkę o utrzymanie. Dziś patrzymy w górę tabeli, obieramy zupełnie inne cele i doceniamy postęp, jaki w tym czasie dokonała drużyna. Krzysztof to kapitan naszego zespołu, niezwykle ważna postać zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się, że nadal będzie reprezentował barwy Śląska Wrocław, a jego doświadczenie i charakter z pewnością pomogą drużynie odnosić zwycięstwa – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes zarządu wrocławskiego klubu.

Śląsk Wrocław w trakcie zimowego okresu przygotowawczego poleci do Turcji, gdzie zagra trzy mecze kontrolne. Wojskowi po czternastu rozegranych spotkaniach zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 23. punktów na koncie. Śląsk pierwszy oficjalny mecz w przyszłym roku rozegra ze Stalą Mielec (01.02.21, 18:00).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.