Oficjalnie: Koronawirus w dwóch klubach Ekstraklasy

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa, banda reklamowa / fot. Mikołaj Barbanell


Kolejne zakażenia koronawirusem w klubach PKO BP Ekstraklasy. Tym razem Covid-19 wdarł się do szatni Legii Warszawa i Wisły Kraków.

Legia Warszawa poinformowała, iż przeprowadzone w środę testy na obecność wirusa Sars-Cov-2 w organizmie dały wynik pozytywny u jednego piłkarza pierwszej drużyny, którego dane personalne nie zostały ujawnione. Aktualny mistrz Polski zaznaczył także, że zakażony zawodnik od ubiegłego tygodnika nie miał kontaktu z resztą drużyny. Klub z Łazienkowskiej 3 wdrożył wszelkie procedury ostrożności wymagane przez władzę ligi oraz Komisję Medyczną Polskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarze pod wodzą Czesława Michniewicza przygotowują się do sobotniego meczu ligowego z Pogonią Szczecin.

Koronawirus po raz kolejny wdarł się w szeregi Wisły Kraków. Przeprowadzone testy na Covid-19 wśród piłkarzy pierwszej drużyny oraz członków sztabu szkoleniowego dały kilka pozytywnych wyników. Zakażone osoby zostały odizolowane od reszty i przebywają na domowej kwarantannie. Aktualnie, sobotni mecz „Białej Gwiazdy” z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie jest zagrożony.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.