Oficjalnie: Kluiverth Aguilar będzie piłkarzem Manchesteru City

Manchester City potwierdził pozyskanie 16-letniego Kluivertha Aguilara. Piłkarz dołączy do nowego zespołu po swoich 18. urodzinach, a więc latem 2021 roku.

Kluiverth Aguilar do tej pory ma na swoim koncie dziewięć występów w dorosłej ekipie Alianzy Lima. Utalentowany zawodnik jest również reprezentantem swojego kraju U-17 oraz U-23. Jego główną pozycja jest prawa obrona, lecz zdarzało mu się występować też w roli bocznego pomocnika.

– Przenosiny do Manchesteru City będą dla mnie czymś dużym. Cieszę się, że taki klub mnie zauważył. Występuje tam wielu świetnych graczy, których prowadzi znakomity szkoleniowiec. Moim celem jest zostanie wyróżniającym się zawodnikiem pierwszego zespołu – powiedział Aguilar.

Według Peruwiańczyków, transfer Aguilara będzie największą sprzedażą w tamtejszej lidze w ostatnim czasie. Kwota transferu ma wynosić około 2-3 milionów euro.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.