Oficjalnie: Kazimierz Moskal trenerem Wisły Kraków

Kazimierz Moskal

Kazimierz Moskal (trener ŁKS Łódź) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Kazimierz Moskal po dziewięciu latach ponownie został trenerem Wisły Kraków. 57-latek podpisał kontrakt do czerwca 2026 roku. 

Wychowanek Wisły Kraków w tym klubie rozpoczął również swoją karierę trenerską prowadząc “Białą Gwiazdę” jako tymczasowy trener w dziesięciu spotkaniach. Po raz drugi Moskal objął funkcję szkoleniowca trzy lata później, w marcu 2015 roku. Poprowadził klub jednak tylko w 32 meczach i został zwolniony w listopadzie tego samego roku po przegranych derbach z Cracovią. Następnie w CV trenera pojawiły się: Pogoń Szczecin, Sandecja, Zagłębie Sosnowiec i dwukrotnie ŁKS Łódź. To w tym ostatnim klubie Moskal radził sobie najlepiej. Dwukrotnie awansował z “Rycerzami Wiosny” do PKO BP Ekstraklasy. Bez pracy pozostawał od października 2023 roku, gdy po raz drugi został zwolniony z ŁKS-u Łódź. Łącznie prowadził wszystkie swoje kluby w 134 spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej.

57-letni trener we wtorek po raz trzeci w karierze objął funkcję szkoleniowca Wisły Kraków. Wychowanek Wisły podpisał kontrakt do czerwca 2026 roku. Celem nadrzędnym jest oczywiście powrót do Wisły do Ekstraklasy. Moskal jest ostatnim szkoleniowcem, który poprowadził Wisłę Kraków w europejskich pucharach. W 2011 roku Biała Gwiazda pod jego wodzą wyszła z grupy Ligi Europy, by w lutym 2012 roku po zaciętych bojach i dwóch remisach ze Standardem Liege odpaść w 1/16 finału.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.