Oficjalnie: Karlo Muhar w Lechu Poznań

lechpoznan.pl

23-letni Karlo Muhar pozytywnie przeszedł testy medyczne, po których podpisał czteroletnią umowę z Lechem Poznań. W minionym sezonie pomocnik występował w chorwackim Interze Zapresic.

Defensywny pomocnik jest wychowankiem znanej cenionej szkółki Dinama Zagrzeb i przez trzy sezony występował na drugim poziomie rozgrywkowym dla rezerw tego zespołu. Minioną kampanię ligową spędził w Interze Zapresic, gdzie przez ostatnie miesiące pełnił rolę kapitana. Fachowy portal “Transfermarkt.de” wycenia Karlo Muhara na 350 tysięcy euro.

– Karlo Muhar charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i jako kapitan decydował o obliczu całej drużyny. Na boisku występuje jako defensywny pomocnik i wyróżnia się skuteczną grą w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem oraz regulowaniem tempa gry swojego zespołu. Oprócz wypełniania zadań czysto defensywnych jest także aktywny w ofensywie. Posiada bardzo dobre uderzenie zza pola karnego – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

– Jestem bardzo zadowolony z przenosin do Poznania. Przed podjęciem decyzji długo rozmawiałem z Nenadem Bjelicą i opisywał Lecha w samych pozytywnych słowach. Wręcz namawiał mnie na ten ruch. Mam nadzieję, że szybko wpasuję się w zespół i będę walczył o trofea – z kolei powiedział Karlo Muhar.

źródło: lechpoznan.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi