Oficjalnie: Karim Adeyemi w Borussii Dortmund
20-letni Karim Adeyemi przeszedł pozytywnie testy medyczne i zasilił Borussię Dortmund. Niemiec ma być następcą Erlinga Haalanda, który odszedł do Manchesteru City.
- Po transferach Niklasa Süle i Nico Schlotterbecka mamy kolejnego bardzo ekscytującego zawodnika. Karim Adeyemi jest bardzo utalentowanym, młodym reprezentantem Niemiec - powiedział Michael Zorc.
Nowy nabytek BVB związał się umową do czerwca 2027 roku. RB Salzburg otrzyma 38 milionów euro plus trzy mln euro ewentualnych bonusów. Karim Adeyemi będzie zarabiać 6,5 mln euro rocznie.
Jest mistrzem Europy z młodzieżową reprezentacją Niemiec. Wiele wskazuje, że zostanie królem strzelców austriackiej ekstraklasy i do tej pory strzelił 19 goli.
- Kiedy byłem małym chłopcem, fascynowałem się szybką piłką prezentowaną przez Borussię. Dlatego szybko stało się dla mnie jasne, że chciałbym przejść na BVB, gdy dowiedziałem się o zainteresowaniu Dortmundu - stwierdził 20-latek.
😁 Happy in ⚫️🟡 pic.twitter.com/iU2x4CO7QP
— Borussia Dortmund (@BVB) May 10, 2022
-

Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167



Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-


EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań







Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-

Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166



Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28
-


EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem







Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

EkstraklasaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy







Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-

Kwadrans futboluCezary Kulesza podejmuje kolejną świetną decyzje... I KWADRANS FUTBOLU #165



Rafał Makowski / 22 czerwca 2025, 14:02







































