Oficjalnie: Juan Bauza wypożyczony do Górnika Zabrze

gornikzabrze.pl

Górnik Zabrze wypożyczył 23-letniego Juana Bauzę na okres dwunastu miesięcy z argentyńskiego Club Atletico Colon. W umowie znalazł się zapis o wykupie Argentyńczyka przez “Górników”.

Argentyńczyk od końcówki czerwca trenował z klubem ze Śląska. Wziął udział w obozie przygotowawczym w Poznaniu. Zagrał w meczach kontrolnych z Karviną, Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, reprezentacją AFE, Maccabi Netanja oraz Atlantasem Kłajpeda. – Jest to zawodnik o innej charakterystyce od piłkarzy, których mieliśmy dotąd na boku. To zawodnik, który lubi grać jeden na jeden, nie boi się podjąć ryzyka. Daje nam pewne pole manewru. Na jego plus, że z treningu na trening widać, że coraz lepiej tutaj się czuje. Dobrze się aklimatyzuje. Myślę, że na jego temat jeszcze wiele dobrego powiemy – mówił Marcin Brosz.

Juan Bauza ostatnio był wypożyczony do drugoligowego Gimnasia y Esgrima de Mendoza, w którym rozegrał 19 meczów i zdobył jedną bramkę. Skrzydłowy na swoim koncie ma także cztery spotkania w argentyńskiej ekstraklasie w sezonie 2016/17. Górnik Zabrze po dwóch seriach gier w PKO Ekstraklasie zajmują czwartą pozycję. Ekipa Marcina Brosza w poniedziałek spotka się z krakowską Wisłą, która jeszcze nie odniosła zwycięstwa w nowym sezonie.

źródło: gornikzabrze.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *