Joel Valencia

Joel Valencia / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Klub z Londynu w oficjalnym komunikacie ogłosił brak przedłużenia kontraktu z Ekwadorczykiem. Valencia przyszedł do klubu w 2019 roku za kwotę dwóch milionów euro z Piasta Gliwice. W drużynie z Gliwic udało mu się wywalczyć mistrzostwo Polski.

Na Gali Ekstraklasy 2019 został on wybrany najlepszym piłkarzem minionego sezonu polskiej ligi. Mimo to, w Anglii nie zrobił on furory. Przez całą kampanię 2019/2020 zaliczył on zaledwie 317 minut na boiskach drugiego szczebla rozgrywkowego w Anglii. Już po roku Thomas Frank skreślił go, nie widząc dla niego stałego miejsca w swoim składzie.

Później zaczęła się karuzela wypożyczeń. Zawodnik zaliczył pobyty w Polsce, Hiszpanii i Holandii. Reprezentował on tam barwy kolejno: Legii Warszawa, Alcorcon i De Graafschap. Tak o Valencii wypowiedział się Dyrektor ds. piłki nożnej Brentford, Phil Giles, na łamach klubowej strony:

“Myślę, że można śmiało powiedzieć, że Joel miał trochę trudności z przystosowaniem się do angielskiego futbolu, zwłaszcza bardziej fizycznego charakteru gry tutaj. To ograniczyło jego czas gry, a w ostatnich latach miał też pecha z kontuzjami, co spowodowało że ​​nie dostał tyle minut, ile by chciał.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.