Oficjalnie: Jetmir Haliti w Jagiellonii Białystok

jagiellonia.pl

27-letni Jetmir Haliti zasilił Jagiellonię Białystok. Obrońca rodem z Kosowa związał się z drużyną Podlasia do czerwca 2025 roku z roczną opcją przedłużenia.

Piłkarz przybył z AIK Sztokholm, z którym zakończył sezon w szwedzkiej ekstraklasie na jedenastym miejscu. On sam rozegrał 21 spotkań i zaliczył dwie asysty.

 O zainteresowaniu ze strony Jagiellonii usłyszałem może trzy tygodnie temu od mojego agenta, który powiedział mi, że to bardzo rodzinny klub. Od tamtego momentu zacząłem śledzić ten zespół, oglądać spotkania Żółto-Czerwonych. Rozmawiałem też z trenerem. Na ten moment jestem pod wrażeniem tego co widziałem. Chodzi mi tu zarówno o styl gry drużyny jak i infrastrukturę klubu oraz jego zaplecze – zdradził Haliti.

– Urodziłem się i wychowałem w Szwecji, gdzie spędziłem całe życie, ale mam za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Kosowa – dodał. W Jagiellonii będzie występować w koszulce z numerem 4.

– Mówię po angielsku, albańsku oraz oczywiście szwedzku. Liczę na to, że szybko nauczę się też polskiego. Mój znajomy trochę mówi w tym języku. To ciekawa historia, ponieważ ten kolega studiował w Polsce, w Bydgoszczy, a często bywał też w Białymstoku. Opowiadał mi o tym mieście same dobre rzeczy. Dla mnie ten pobyt to oczywiście pierwszy kontakt z Białymstokiem, ale byłem już poniekąd przygotowany do wizyty w tym mieście – zaznaczył.

źródło: jagiellonia.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.