OFICJALNIE: Jens Gustafsson zostanie nowym trenerem Pogoni Szczecin

pogoń szczecin

Pogoń Szczecin - herb


Pogoń Szczecin poinformowała, że Kostę Runjaicia na stanowisku trenera zespołu zastąpi Jens Gustafsson. Szwed swoją pracę z drużyną zajmie od początku przygotowań do nowego sezonu.

Od długiego czasu było pewne, że Kosta Runjaić nie przedłuży umowy z Pogonią Szczecin i nie będzie jej trenerem w następnym sezonie. Władze klubu musiały pogodzić się z tą decyzją i znaleźć nowego szkoleniowca, który będzie dowodzić drużyną w najbliższej kampanii.

Potencjalnych kandydatów na tę posadę było dużo. W mediach przewijały się kandydatury Macieja Stolarczyka, czy Wiktora Skrypnika. Ostatnio Tomasz Włodarczyk informował, że jego zdaniem szkoleniowcem “Portowców” będzie Nestor El Maestro. Jednak wszystkie te typy okazały się chybione. Dziś Pogoń ogłosiła oficjalnie, że jej nowym trenerem w nadchodzącym sezonie będzie Jens Gustafsson.

Szwed na pewno nie jest człowiekiem przypadkowym. Gołym okiem widać, że na robocie się zna. Ostatnio zatrudniony był w młodzieżowej reprezentacji Szwecji, jako selekcjoner. “Portowcy” zmuszeni byli wykupić go, co pokazuje, że wybór nie był na zasadzie chybił trafił. Gustafsson został poddany mozolnemu procesowi rekrutacji i najwyraźniej spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania.

Jakie jeszcze sukcesy znajdują się w CV szwedzkiego szkoleniowca? Gustafsson pomimo tylko 43 lat ma już na swoim koncie ponad 250 meczów na ławce trenerskiej. Przez dużą część swojej kariery stał za sterami Halmstads BK (od lipca 2011 roku do listopada 2014) i  IFK Norrkoping (od czerwca 2016 do końca grudnia 2020 roku). Z drugim zespołem zdobył wicemistrzostwo kraju. W ostatnim czasie związany był z Hajdukiem Split, ale tam wytrwał zaledwie siedemnaście meczów.

Jens Gustafsson podpisał z Pogonią Szczecin kontrakt na najbliższe 3 lata, z możliwością przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.