Oficjalnie: Jan Urban zwolniony z Śląska Wrocław

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W poniedziałkowe popołudnie zwolniony został trener Śląska Wrocław – Jan Urban.

Nowym szkoleniowcem został ogłoszony Tadeusz Pawłowski, który prowadził już zespół w latach 1992-93 i 2004-05.  Śląsk potwierdził podpisanie kontraktu na 2,5 roku. Przygodę z klubem zakończył także dotychczasowy dyrektor sportowy – Adam Matysek.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Oficjalny komunikat:

Tadeusz Pawłowski objął dziś funkcję trenera pierwszego zespołu Śląska Wrocław. Umowa została podpisana na 2,5 roku. Na stanowisku zastąpił on Jana Urbana.

Tadeusz Pawłowski poprzednio trenował  Śląsk w sezonie 1992-1993 i w latach 2014-2015, kiedy Klub zakończył sezon na czwartym miejscu w tabeli i wywalczył awans do europejskich pucharów. W roku 2014 został wybrany Trenerem Roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”.

Jako zawodnik Tadeusz Pawłowski zdobył ze Śląskiem  mistrzostwo Polski (1977), dwa tytuły wicemistrzowskie (1978 i 1982) oraz Puchar Polski (1976). Do dziś należy do niego klubowy rekord bramek strzelonych dla Śląska w ekstraklasie.

Od grudnia 2016 roku Tadeusz Pawłowski kierował Akademią Piłkarską Śląska Wrocław. Od dziś pełniącym obowiązki dyrektora Akademii będzie Paweł Barylski, który jednocześnie został asystentem Tadeusza Pawłowskiego przy pierwszej drużynie. Funkcję drugiego asystenta obejmie Łukasz Czajka.  Za trening bramkarzy nadal odpowiadać będzie Krzysztof Osiński. Trenerem przygotowania motorycznego został dr Michał Polczyk.

Funkcję Dyrektora Sportowego klubu obejmie Dariusz Sztylka, który zastąpi Adama Matyska, który dziś zrezygnował ze stanowiska.

Dariusz Sztylka to jeden z najważniejszych piłkarzy Śląska Wrocław w XXI w. i jego wieloletni kapitan. Przeszedł z klubem drogę od III ligi do mistrzostwa Polski i europejskich pucharów. W barwach Śląska wystąpił 263 razy. Dotąd był trenerem zespołu U-19, zajmującego I miejsce w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów.

Zarząd WKS Śląsk Wrocław pragnie jednocześnie podziękować trenerowi Janowi Urbanowi i dyrektorowi Adamowi Matyskowi za pracę dla Śląska Wrocław i życzy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.