

Oficjalnie: Jan Urban zwolniony z Górnika Zabrze
Legenda Górnika Zabrze, Jan Urban stracił posadę trenera przy Roosevelta. 60-latek pracował w klubie od maja 2021 roku.
Tego nikt nie mógł się spodziewać. Górnicy po niezłym sezonie w PKO Ekstraklasie rozpoczęli pierwsze treningi pod wodzą Jana Urbana i nic nie wskazywało zmian.
Zarzewiem rozstania z doświadczonym szkoleniowcem miał być konflikt prezesa Arkadiusza Szymanka, któremu nie był jego zwolennikiem. Urban w rozmowie z Antonim Bugajskim w "Przeglądzie Sportowym" nie wie dlaczego podjęto taką decyzję.
- Z nikim nie miałem konfliktu, nie stawiałem warunków nie do zrealizowania. Zwyczajnie robiłem swoje i starałem się jak najlepiej przygotować zespół do nowych rozgrywek - twierdzi.
- Jest mi zwyczajnie przykro, bo Górnik to szczególny klub w moim życiu i zawsze dawałem temu wyraz. Nic więcej nie jestem teraz w stanie powiedzieć - zakończył. Najbliższe zajęcia z zawodnikami będzie prowadzić Piotr Gierczak, który jest opiekunem rezerw Górnika.
Jan Urban odchodzi z Górnika.
Informujemy, że od środy 15 czerwca Jan Urban nie będzie już pełnił funkcji trenera pierwszej drużyny Górnika Zabrze.
Więcejhttps://t.co/NmPPabh0NV pic.twitter.com/Rx1WY8T3y2
— Górnik Zabrze (@GornikZabrzeSSA) June 14, 2022
źródło: przegladsportowy.pl /
-
MŚ 2026Mistrzostwa Świata 2026: Awans totalnych debiutantów
Kamil Gieroba / 6 czerwca 2025, 10:59
-
PolecaneFeio szuka pracy. Wróci do ojczyzny?
Kamil Gieroba / 5 czerwca 2025, 13:39
-
EkstraklasaOficjalnie: Cracovia ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 4 czerwca 2025, 17:40
-
Plotki transferoweManchester City rusza z transferami. Będzie nowy pomocnik
Kamil Gieroba / 4 czerwca 2025, 11:59
-
EkstraklasaLiczne odejścia z Jagiellonii Białystok!
Wiktor Palmowski / 3 czerwca 2025, 16:19
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07