Oficjalnie: Jakub Czerwiński pozostanie w Gliwicach do 2023 roku

Jakub Czerwiński

Jakub Czerwiński (Piast Gliwice) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piast Gliwice poinformował o przedłużeniu umowy z Jakubem Czerwińskim do 31 grudnia 2023 roku. W 2019 roku zdobył z “Piastunkami” mistrzostwo Polski.

– Chciałbym, by podpisanie przeze mnie, czyli ambitnego piłkarza, tak długiego kontraktu było czytelnym sygnałem zarówno do kibiców Piasta, jak i piłkarzy, że ten klub będzie coraz silniejszy. Już teraz ugruntowuje swoje wyższe niż kiedykolwiek położenie w polskiej piłce, a ja zrobię wszystko, by z moim udziałem dalej budować to miejsce. Jestem takim człowiekiem, że nie lubię zmian, jeśli gdzieś lub z kimś się dobrze czuję. To tutaj moja rodzina jest szczęśliwa i to tutaj widzimy naszą przyszłość – powiedział defensor.

– Każdemu piłkarzowi w moim wieku mogą zapalać się lampki – a może wreszcie spróbować swoich sił za granicą? Bo gra w innej lidze, obok reprezentacji, to taki brakujący element. W ostatnich tygodniach dużo o tym wszystkim myślałem, analizowałem razem z najbliższymi. Muszę z tego miejsca podziękować Piastowi, bo swoją determinacją trochę mi te rozmyślania ułatwił. I nie ma znaczenia, że te warunki trochę się jednak różniły – po prostu zrozumiałem, że Klub zrobił absolutnie wszystko, byśmy – ja i moja rodzina – byli zadowoleni. Odchodząc w zimowym oknie lub zwlekając z przedłużeniem kontraktu, pewnie działałbym na swoją materialną korzyść, ale stawiałbym siebie i ludzi, których szanuję w niezbyt komfortowej sytuacji – dodał

– Korzystając z okazji, chciałbym życzyć wszystkim kibicom Piasta szczęśliwego nowego roku. Byście byli zdrowi, uśmiechnięci i zawsze wierzyli w tę drużynę. Ja zdecydowałem się zostać, bo sam w nią wierzę – zakończył Jakub Czerwiński. Odkąd przybył do Gliwice z Legii Warszawa zdążył zagrać w 92 meczach dla “Niebiesko-Czerwonych”.

źródło: piast-gliwice.eu /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *