Oficjalnie: Jagiellonia Białystok ściągnęła Macieja Masa

jagiellonia.pl

Maciej Mas został nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. Środkowy napastnik związał się trzyletnim kontraktem z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

W styczniu tego roku 19-latek przeniósł się do Cagliari Calcio z GKS-u Bełchatów. Przez pandemię nie mógł rozwinąć się w odpowiedni sposób i pokazać się z dobrej strony i powrócił do Polski. – Byłem mile zaskoczony. Stadion, szatnie, baza treningowa wyglądają bardzo okazale i są w dobrym stanie. Wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie, podoba mi się. To również miało wpływ na moją decyzję – powiedział Maciej Mas.

– Na pewno nie będzie lekko. Ekstraklasa to w końcu najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Z drugiej strony nie mam zamiaru wchodzić do ligi z kompleksami. Postaram się grać jak najlepiej i walczyć o swoje. Moim zdaniem, w porównaniu do Campionato Primavera, w którym występowałem wiosną, zespoły będą lepiej przygotowane fizycznie – przyznał.

Pobyt we Włoszech nie był udany dla Macieja Mas i jako młodzieżowiec zapewne otrzyma wiele okazji. – Rozgrywki zakończono przez pandemię już na początku marca. W Italii zobaczyłem coś innego, nowego, mam na myśli podejście do futbolu, nastawienie mentalne. Moim zdaniem różnica między CLJ, a włoską Primaverą jest bardzo duża. Trudno porównać grę w lidze Campionato Primavera, a I ligą, gdzie pojawia się presja wyniku, a gra bardziej zachowawcza – zakończył Mas.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.