Oficjalnie: Jacek Magiera zostaje w Śląsku Wrocław

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dotychczasowy szkoleniowiec Śląska, Jacek Magiera, podpisał nowy kontrakt z wrocławskim klubem. Umowa trenera obowiązywać będzie do końca czerwca 2025 roku.

Jacek Magiera był trenerem Śląska przez rok, od marca 2021 roku. Poprowadził Trójkolorowych w 39 meczach i wywalczył w tym czasie awans do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Drużynę WKS-u ponownie objął pod koniec kwietnia bieżącego roku. W trakcie sześciu ostatnich kolejek sezonu 2022/23 zdołał odmienić grę zespołu i mimo bardzo trudnej sytuacji w tabeli, Śląsk utrzymał się w PKO BP Ekstraklasie.

Nie miałem żadnych wątpliwości, gdy pojawiła się możliwość powrotu do Śląska pod koniec sezonu. Było to wielkie wyzwanie i zarazem doświadczenie, którego nie da się nabyć na żadnym z trenerskich kursów. Najważniejsze, że zrealizowaliśmy cel i Śląsk nadal będzie grał w Ekstraklasie. Cieszę się, że będę kontynuował pracę we Wrocławiu, bo kibice w tym mieście są spragnieni dobrej piłki i będziemy chcieli sprostać tym oczekiwaniom – zaznacza Jacek Magiera po podpisaniu nowej umowy ze Śląskiem.

Największe sukcesy jako szkoleniowiec Jacek Magiera odnosił w Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem zdobył mistrzostwo Polski, prowadził również zespół w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W latach 2018-2022 pracował Polskim Związku Piłki Nożnej. Najpierw jako zastępca dyrektora do spraw piłki młodzieżowej, a następnie jako selekcjoner reprezentacji U20 – z którą awansował do 1/8 finału mistrzostw świata – oraz kadry U19.

Jacek Magiera przejął drużynę w momencie, gdy liczyło się tylko jedno – utrzymać Śląsk w Ekstraklasie. Wykonał to zadanie, a ponadto w każdym kolejnym meczu zespół pod jego wodzą grał znacznie lepiej. Potwierdził tym samym, że nawet w tak krótkim czasie potrafi wykorzystać potencjał naszych zawodników. Uznaliśmy, że przedłużenie współpracy z Jackiem Magierą jest w tym momencie naturalnym krokiem – podkreśla Piotra Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Wraz z nim w sztabie znajdą się Tomasz Łuczywek oraz Paweł Kozub, którzy w przeszłości również pełnili już w Śląsku funkcję asystentów trenera.

źródło: slaskwroclaw.pl, info.pras. / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x