Oficjalnie: Ivan Obradović piłkarzem Legii Warszawa
Ivan Obradović został zaprezentowany jako nowy zawodnik Legii Warszawa. 30-letni Serb w poprzednim sezonie był piłkarzem Anderlechtu Bruksela. Z wicemistrzem Polski związał się dwuletnim kontraktem z możliwością przedłużenia.
Serb występuje na pozycji lewego obrońcy. W zeszłym sezonie spędził na boisku bardzo mało minut, a wszystko to było spowodowane licznymi problemami zdrowotnymi. Wszystko wskazuje na to, że wrócił do pełni zdrowia i z pewnością będzie dużym wzmocnieniem defensywy Wojskowych.
Obradović jest 27-krotnym reprezentantem Serbii. Na swoim koncie ma już takie sukcesy jak dwa mistrzostwa Serbii, mistrzostwo Belgii, udział w finałach mistrzostwa świata w 2010 roku oraz fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA.
- Jestem szczęśliwy, że trafiłem do najlepszego klubu w Polsce, który w dodatku jest znany w Europie. Lubię grać w największych klubach w swoich krajach, które muszą wygrywać w każdym meczu. To zawsze dodatkowe wyzwanie. W Partizanie i Anderlechcie zdobywałem tytuły, teraz chcę zdobyć mistrzostwo w Warszawie. Przejście do Legii to przywilej, nie mam wątpliwości - powiedział Obradović dla oficjalnej strony klubowej Legii.
Obradović jest wychowankiem Partizana Belgrad. W wieku 21 lat przeniósł się do hiszpańskiego Realu Saragossa. W sezonie 2014/2015 grał w KV Mechelen, w którym był wyróżniającym się zawodnikiem. Dobre występy zaowocowały transferem do Anderlechtu. W zespole "Fiołków" serbski obrońca występował cztery sezony i to właśnie tam zdobył swój czwarty mistrzowski tytuł i grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2017/18.
30-letni lewy obrońca jest kolejnym wzmocnieniem Legii Warszawa. Tego lata do Legii trafili już m.in.: Walerian Gwilia (ostatnio Górnik Zabrze), Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) oraz Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok).
-

AktualnościEnzo Maresca po pierwszej konferencji jako trener Manchesteru City. Padły słowa o Rodrim, transferach i Jacku Grealishu















Michał Bosak / 25 lipca 2026, 18:03
-

AktualnościReal Madryt chce kupić Yana Diomande. RB Lipsk żąda 130 milionów euro















Michał Bosak / 25 lipca 2026, 17:19
-

AktualnościArsenal przygotowuje ofertę za Juliána Álvareza. Napastnik może opuścić Atlético Madryt















Michał Bosak / 25 lipca 2026, 16:37
-

Ekstraklasa gdzie oglądaćGdzie oglądać Ekstraklasę za darmo w sezonie 2026/27? Darmowy dostęp do Canal+ na 90 dniWojciech Nowacki / 24 lipca 2026, 10:08
-

AktualnościRobert Lewandowski ma pięć ofert. Czeka na wybory w Barcelonie przed ostateczną decyzjąWojciech Nowacki / 12 lutego 2026, 20:34
-

AktualnościRobert Lewandowski blisko MLS? Chicago Fire proponuje dwuletni kontraktWojciech Nowacki / 10 lutego 2026, 15:43




































