Oficjalnie: Henrich Mychitarian pożegnał się z reprezentacją

asroma.com


Henrich Mychitarian ogłosił, że nie będzie już grał w reprezentacji Armenii. – To właściwy czas – stwierdził.

Do AS Romy 33-latek dołączył w 2019 roku. Wcześniej był gwiazdą m.in. Borussii Dortmund i Manchesteru United. Teraz skupi się na klubowym futbolu, a na “Instagramie” wyjaśnił swoją decyzję.

– Pamiętam, kiedy po raz pierwszy założyłem koszulkę reprezentacji narodowej, to był mecz towarzyski z Panamą i mój pierwszy gol dla mojego kraju w eliminacjach do mistrzostw Świata z Estonią – zaczął Ormianin.

– To był zaszczyt grać dla mojego narodu przez ostatnie 15 lat, a jeszcze większym zaszczytem było być kapitanem przez sześć lat. Po 95 międzynarodowych występach, ciężkiej pracy, pasji, wzlotach i upadkach podczas reprezentowania mojego kraju na boisku, podjąłem decyzję o wycofaniu się w reprezentacji Armenii – dodał.

– Podjąłem tę decyzję po moim ostatnim meczu z Niemcami w listopadzie. Myślę, że to właściwy czas. Oddałem wszystko, co mogłem. Moje gniazdo piłkarskie zostało utkane w Armenii, mojej ojczyźnie, i zawsze będę wdzięczny każdej osobie, która mnie wspierała, trenowała, z którą grałem i która przyczyniła się do mojego rozwoju jako piłkarza i człowieka – zakończył Mychitarian.


PZPN chce spotkania towarzyskiego na pomoc Ukrainie. Znamy możliwego przeciwnika


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.