Oficjalnie: Grecki obrońca wypożyczony przez Raków Częstochowa

rakow.com


Raków Częstochowa wypożyczył 6-krotnego reprezentanta Grecji – Stratosa Svarnasa z AEK-u Ateny. Umowa 24-latka będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Stratos Svarnas jest środkowym obrońcą i wydaje się, że będzie sporym wzmocnieniem. W 2020 roku zadebiutował w greckiej reprezentacji, ale od ponad roku nie znajdował się w orbicie zainteresowań selekcjonera. W minionych rozgrywkach był rezerwowym w AEK-u Ateny.

To mój pierwszy zagraniczny transfer. Bardzo się cieszę, że jestem w Rakowie, czyli klubie, który od początku we mnie wierzy. Chciałbym zrealizować swoje cele i osiągnąć sukcesy. Gra w europejskich pucharach to jeden z powodów tego, że tu jestem. Raków będzie próbował awansować do fazy grupowej, więc chciałbym w tym pomóc drużynie i uczestniczyć w europejskich meczach – mówi Svarnas.

Liczymy, ze Stratos znacząco zwiększy rywalizację i pomoże w osiągnięciu celów sportowych w nowym sezonie. To zawodnik, który może grać na pozycji polprawego i półlewego środkowego obrońcy w naszym systemie – komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.