Oficjalnie: Granit Xhaka nie zagra z Wolverhampton

Mirror

Jak poinformował Unai Emery, Granit Xhaka nie zagra w 11. kolejce Premier League w meczu z Wolverhampton Wanderers.

Xhaka został zdjęty z boiska przez swojego szkoleniowca w drugiej połowie zeszłotygodniowego meczu z Crystal Palace. Gdy schodził z placu gry towarzyszyły temu gwizdy kibiców Kanonierów. Pomocnik Arsenalu opuszczając boisko dodatkowo prowokował fanatyków Arsenalu. Chwilę później zignorował Emery’ego.

– Przede wszystkim chodzi o człowieka. Xhaka, jak każdy inny, potrzebuje czasu, by uporać się z problemami i wrócić do normalności. On przeprosił wszystkich kibiców. Musimy się skupić wyłącznie na meczu. Przed nami jeszcze trening, ale myślę, że nie zagra w sobotę – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej Emery.

Granit Xhaka opublikował w czwartek oświadczenie w którym pisze: „Dałem się ponieść emocjom i zareagowałem w sposób odnoszący się bez szacunku również do kibiców wspierających nasz klub i mnie pozytywną energią. Nie taka była moja intencja i przepraszam za to.”

Pomocnika Kanonierów zabrakło już w poprzednim meczu pucharowym z Liverpoolem, który zakończył się awansem The Reds. Spotkanie pomiędzy Arsenalem, a Wolverhampton odbędzie się w sobotę o 16:00.

Źródło: The London Evening Standard


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *