Oficjalnie: Grabara będzie miał nowy klub

Kamil Grabara

Zdj. VfL Wolfsburg

Koniec spekulacji na temat przyszłości Kamila Grabary.

VfL Wolfsburg potwierdził w środę ściągnięcie polskiego bramkarza. Grabara podpisał już kontrakt z niemieckim klubem, natomiast oficjalnie barwy zmieni latem 2024 roku. Zawarto za to opcję finalizacji transferu jeszcze w styczniu.

Kopenhaga ma otrzymać przynajmniej 12 milionów euro. Tym samym to jedna z największych sprzedaży w historii duńskiego klubu.

– Jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy wysokiej jakości rozwiązanie dla nadchodzącego transferu Koena Casteelsa w osobie Kamila Grabary i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wcześnie dojść do porozumienia z zawodnikiem i klubem. Kamil odegrał ważną rolę w sukcesach Kopenhagi w ciągu ostatnich dwóch lat, a także miał dobre występy na arenie międzynarodowej. Mamy nadzieję, że w tym sezonie będzie kontynuował swój rozwój i cieszymy się, że od przyszłego będzie częścią naszego zespołu – powiedział dyrektor sportowy Wolfsburga Sebastian Schindzielorz.

Od Grabary aktualnie rozpoczyna się ustalanie składu Kopenhagi. W tym sezonie powalczy o trzeci tytuł mistrzowski i w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Źródło: VfL Wolfsburg/KickerDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.