
Oficjalnie: Górnik Zabrze traci kolejnego gracza. Wyeliminowany do końca sezonu przez kontuzję
Szymon Czyż nie zagra już w tym sezonie w barwach Górnika Zabrze. Pomocnik nabawił się poważnej kontuzji w starciu z Cracovią.
Mecz z Cracovią był najprawdopodobniej najgorszym meczem w wykonaniu zabrzan. Goście polegli aż 0:5 w starciu z niżej notowanym rywalem. Jakby tego było mało, już w pierwszej połowie plac gry opuścił Szymon Czyż. Po 25' minutach starcia zastąpił do Lukass Podolski. Mistrz Świata z 2014 nie był jednak w stanie pomóc swoim kolegom.
Górnik Zabrze w sobotę poinformował o stanie zdrowia Szymona Czyża. Niestety, diagnoza jest zła.
– Podczas wczorajszego meczu z Cracovią Szymon Czyż doznał urazu kolana. Po głębszych badaniach zostało stwierdzone uszkodzenie więzadła krzyżowego. Szymona czeka teraz operacja i przerwa w grze. Dużo zdrowia Czyżu, wracaj szybko! – czytamy w mediach społecznościowych 14-krotnych mistrzów Polski.
Polak jest wypożyczony do Trójkolorowych do 30 czerwca 2024 roku, więc prawdopodobnie nie zobaczymy go już w koszulce zabrzańskiego klubu. Dla Górnika Zabrze rozegrał 26 spotkań, w których strzelił cztery gole.
Podczas wczorajszego meczu z Cracovią Szymon Czyż doznał urazu kolana.
Po głębszych badaniach zostało stwierdzone uszkodzenie więzadła krzyżowego. Szymona czeka teraz operacja i przerwa w grze.
Dużo zdrowia Czyżu, wracaj szybko!
pic.twitter.com/KjartfxhGa
— Górnik Zabrze (@GornikZabrzeSSA) May 4, 2024
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal remisuje z Cracovią w debiucie Djurdjevicia (WIDEO)
Michał Szewczyk / 4 kwietnia 2025, 19:58
-
Plotki transferoweAssane Diao znalazł się na celowniku klubów z Premier League
Victoria Gierula / 3 kwietnia 2025, 17:52
-
Plotki transferoweJoao Felix musi szukać szczęścia gdzieś indziej. AC Milan nie wykupi go latem
Victoria Gierula / 1 kwietnia 2025, 16:16
-
AktualnościIvan Djurdjević nowym trenerem FKS Stali Mielec
Michał Szewczyk / 1 kwietnia 2025, 14:39
-
1 Liga PolskaTrener bramkarzy Lecha Poznań: To najbardziej przykry moment w mojej karierze [WYWIAD]
Karolina Kurek / 30 marca 2025, 20:30
-
EkstraklasaPKO BP Ekstraklasa: Motor zdeklasował Stal na własnym stadionie (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 30 marca 2025, 17:15