OFICJALNIE: Frank De Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii

Frank De Boer

football-oranje.com

KNVB poinformowało, że rozwiązało umowę z Frankiem De Boerem. To oznacza, że Holender nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii.

Na taką decyzję związku największy wpływ miało oczywiście kompromitujące odpadnięcie z EURO 2020. Kilka dni temu Holandia przegrała z Czechami i pożegnała się z mistrzostwami Europy.

Frank De Boer jeszcze przed turniejem podpadł opinii publicznej. Powodem był system gry, jaki starał się wprowadzić. Według niego „Oranje” powinni zacząć grać systemem 1-3-4-2-1 lub 1-3-5-2, gdy klasycznym ustawieniem reprezentacji przez lata było 1-4-3-3.

Frank De Boer poprowadził reprezentację Holandii w zaledwie 15. meczach. Bilans jego meczów to 8 wygranych, 4 remisy i 3 porażki.

Oto jak skomentował swoją decyzję o odejściu z posady selekcjonera:

– W oczekiwaniu na ocenę postanowiłem nie kontynuować pracy jako trener reprezentacji. Cel nie został osiągnięty, to jasne. Kiedy zaproponowano mi zostanie trenerem reprezentacji w 2020 roku, pomyślałem, że to zaszczyt i wyzwaniem, ale zdawałem sobie również sprawę z presji, jaka będzie na mnie od momentu wyboru, ​​presja rośnie teraz, a to nie jest dobra sytuacja ani dla mnie, ani dla składu w okresie przygotowań do tak ważnego momentu dla holenderskiego futbolu na drodze do kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Chciałbym podziękować wszystkim, oczywiście kibicom i zawodnikom. Gratuluję również kierownictwu, które stworzyło prawdziwy klimat sportowy na kampusie – powiedział.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.