Oficjalnie: Filip Marković w Śląsku Wrocław

slaskwroclaw.pl

27-letni Filip Marković związał się rocznym kontraktem ze Śląskiem Wrocław z opcją przedłużenia. Od sierpnia 2017 roku był zawodnikiem drugoligowego RC Lens, w którym wygasła jego umowa.

– Filipa cechuje duża mądrość w poruszaniu się po boisku, potrafi dzięki temu grać na kilku pozycjach. To dla nas ważne, ponieważ jego uniwersalność zwiększa pole manewru i podnosi jeszcze bardziej jakość naszej ofensywy. Umiejętności Filipa będą bardzo przydatne zarówno w kreowaniu, jak i wykańczaniu sytuacji – podkreśla dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Dariusz Sztylka.

– Mam bardzo pozytywne wrażenia z moich pierwszych dni we Wrocławiu. Jestem szczęśliwy, że trafiłem do jednego z największych klubów w Polsce i dam z siebie to, co najlepsze. Chcę tworzyć z tą drużyną nową historię – przyznaje Filip Marković. Serb jest wszechstronnym zawodnikiem i oprócz gry w środku pola może również pomóc zespołowi jako napastnik. 27-latek od tygodnia trenował z całym zespołem, dlatego nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją w drużynie.

Ekipa prowadzona przez Vitezslava Laviczkę jest rewelacją początku kampanii ligowej PKO Ekstraklasy. Po sześciu seriach gier Śląsk Wrocław jest liderem i już w niedzielę w hicie kolejki podejmie u siebie Pogoń Szczecin, czyli z kolei wicelidera. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 15:00.

źródło: slaskwroclaw.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *