Oficjalnie: Filip Karbowy w Zagłębiu Sosnowiec

zaglebie.eu

21-letni Filip Karbowy związał się z Zagłębiem Sosnowiec dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. Pomocnik miniony sezon spędził w pierwszoligowych Wigrach Suwałki.

W czerwcu ubiegłego roku wychowanek Olo Władysławowo został zawodnikiem Wigier i choć klub utrzymał się na zapleczu ekstraklasy, to zawodnik zmieni otoczenie. Dlaczego wybrałem Zagłębie? Przede wszystkim bardzo szybko zaczęło się dziać wokół mojej osoby. Dyrektor Zagłębia zadzwonił do mnie i bardzo szybko ustaliliśmy warunki. Tak naprawdę spodobała mi się wizja Zagłębia, które jest ambitnym zespołem i walczy o najwyższe cele – powiedział Filip Karbowy. Przez cztery lata środkowy pomocnik spędził w Legii Warszawa, lecz przez większość czasu pozostawał w zespole rezerw.

Zagłębie to przede wszystkim kolejny krok do przodu. W tej drużynie mam wielu kolegów, chociażby Tomka Nawotkę, z którym grałem razem w drużynie juniorskiej Legii i w rezerwach. Mogę śmiało powiedzieć, że to mój przyjaciel. Poza tym z Legii znam się jeszcze z Michałem Góralem, Czarkiem Misztą i Mateuszem Szwedem. Sporo jest tych nazwisk i mam nadzieję, że z całą szatnią będę się dobrze rozumiał – zakończył.

Zagłębie Sosnowiec było czerwoną latarnią ekstraklasy i po zaledwie jednej kampanii ligowej spadło do Fortuny 1. Ligi. W pierwszej serii gier “Zagłębiacy” podejmą przy Kresowej 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

źródło: zaglebie.eu / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *