Oficjalnie: FIFA i UEFA zawieszają rosyjskie kluby oraz reprezentację!

FIFA


Szum w sprawie zawieszenia rosyjskich zespołów oraz reprezentacji w sprawie ataku Rosji na Ukrainę dobiegł końca. FIFA oraz UEFA uległy naporowi, wydając oficjalne oświadczenie.

Zakaz używania flagi, hymnu oraz wyłącznie spotkania wyjazdowe bez publiczności. Taka kara miała spotkać Rosję, która miała występować pod nazwą  “Football Union of Russia”.

Decyzja ta spotkała się z ogromnym niezadowoleniem. Swoje rozczarowanie wyraził PZPN na czele z Cezarym Kuleszą. Później stopniowo dołączały kolejne kraje. FIFA ostatecznie zdecydowała się ulec pod ogromnym naporem. Wydała oświadczenie, w którym informuje o zawieszeniu rosyjskich zespołów oraz reprezentacji. Oznacza to wykluczenie z rozgrywek europejskich Spartaka Moskwy oraz reprezentacji Rosji z rozgrywek międzynarodowych.

– Piłka nożna jest tutaj w pełni zjednoczona iw pełnej solidarności ze wszystkimi dotkniętymi nią ludźmi na Ukrainie. Obaj prezydenci mają nadzieję, że sytuacja na Ukrainie ulegnie znacznej i szybkiej poprawie, aby piłka nożna znów mogła być nośnikiem jedności i pokoju między ludźmi — czytamy na końcu oświadczenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.