Oficjalnie: Reprezentant Wenezueli w Zagłębiu Lubin

zaglebie.com


30-letni stoper Jhon Chancellor zasilił zespół KGHM Zagłębia Lubin. Reprezentant Wenezueli związał się  umową obowiązującą do zakończenia obecnego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– Jest to doświadczony zawodnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych, ograny na arenie międzynarodowej. Jhona pozytywnie ocenił Filip Jagiełło, który rekomendował zarówno jego charakter, jak i umiejętności piłkarskie. Chancellor przychodzi do nas wzmocnić formację defensywną – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Jhon Chancellor przyszedł na świat 2 stycznia 1992 roku w mieście Puerto Ordaz. Swoje pierwsze spotkania na poziomie seniorskim rozgrywał w barwach wenezuelskiego klubu Mineros de Guayana. W rodzimej lidze występował do końca 2016 roku. Wówczas zdecydował się na przenosiny do ekwadorskiego zespołu Delfín S.C., który był jednocześnie jego ostatnim przystankiem przed wyjazdem do Europy.

Wraz z początkiem 2018 roku defensor podpisał kontrakt z Anży Machaczkała. Po roku spędzonym w Rosji, Chancellor przez pięć miesięcy reprezentował jeszcze barwy katarskiego Al-Ahli S.C., po czym po doświadczonego obrońcę zgłosiła się występująca wówczas na poziomie Serie A Brescia Calcio. Łącznie w koszulce popularnych „Jaskółek” rozegrał 63 spotkania, w których czterokrotnie wpisał się na listę strzelców i raz asystował przy trafieniu kolegi z zespołu.

Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania kontaktu. Miałem już okazję, by zapoznać się z infrastrukturą klubu i zrobiła na mnie spore wrażenie. Wierzę, że spędzę w klubie dobry czas i wspólnie z drużyną będziemy osiągać wiele sukcesów – mówi John Chancellor nowy obrońca Miedziowych.

Nowy nabytek Miedziowych może pochwalić się występami w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju, a także 28 rozegranymi meczami w kadrze seniorskiej, w której zadebiutował 9 czerwca 2017 roku. Chancellor wziął również udział w turnieju Copa America 2019, podczas którego mierzył się z drużynami narodowymi Peru, Boliwii i Argentyny.

źródło: informacja prasowa, zaglebie.com /


Oficjalnie: Wisła Płock zwolniła Macieja Bartoszka


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.