PKO Ekstraklasa: Bruk-Bet ogrywa Cracovię, trzy gole w Krakowie

Oficjalna piłka PKO Ekstraklasy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał na wyjeździe z Cracovią (2:1). Dla Słoników to niezwykle ważne zwycięstwo, ale nadal pozostają na ostatnim miejscu.

W Krakowie nastroje diametralnie się poprawiły. Remis z Lechem Poznań (3:3) i wygrana z Lechią Gdańsk (2:0) pokazały, że Jacek Zieliński wykonuje kawał dobrej roboty przy Kałuży. – Na pewno Bruk-Bet prezentuje się lepiej, niż pokazuje to tabela. My skupiamy się na swoich problemach i chcemy dopisać kolejne trzy punkty. By to zrobić, będziemy się musieli skupić na poziomie prezentowanym w meczu z Lechem. To jest konieczne – mówił przed meczem szkoleniowiec Pasów.

W 37. minucie Mathias Hebo Rasmussen ładnie znalazł Cornela Rape, ale rumuński fatalnie spudłował. Dwie minuty później goście w końcu się przebudzili. Adam Radwański posłał dośrodkowanie, a Muris Mesanović najwyżej wyskoczył w polu karnym i mocnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki. W 42. minucie znakomicie rozklepali piłkarze Radoslava Latala Cracovię i Muris Mesanović po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Jacek Zieliński dokonał dwóch roszad. Wpuścił na plac Jewhena Konoplankę oraz Floriana Loshaja i właśnie ten drugi dał sygnał do odrabiania strat z pierwszej części. Po kornerze reprezentant Kosowa pokonał dobrze spisującego się Pawieła Pawluczenkę. Sytuacja zespołu z Niecieczy nie jest do pozazdroszczenia, ale trzy punkty z Krakowa przywracają nadzieje na utrzymanie w PKO Ekstraklasie.